Błędy popełniane w aranżacji kuchni. Sprawdź, jak ich uniknąć razem z meblami na wymiar Porwoł

Kuchnia to serce naszego domu. Mała, przestronna, pełna zakamarków i schowków, a może wręcz przeciwnie, maksymalnie prosta… niezależnie od tego, jaką przestrzenią dysponujemy, to warto zaznaczyć, że z każdego pomieszczenia można wydobyć maksimum potencjału. Niestety, przy urządzaniu kuchni często natykamy się na wiele aranżacyjnych pułapek. Na jakie błędy musimy szczególnie uważać? Dziś w meblach na wymiar Porwoł przyjrzymy się bliżej właśnie temu zagadnieniu!

 

1. Nieodpowiednie oświetlenie

Optymalne doświetlenie sfery roboczej to niezmiernie ważny element każdej kuchni. Jedna lampa na samym środku pomieszczenia? To rozwiązanie, od którego na całe szczęście się odchodzi, najczęściej na rzecz kilku lamp w paru strategicznych miejscach. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy stopniować jasność w pomieszczeniu i dopasować ją do naszych aktualnych potrzeb, np. poprzez użycie tylko lampek nad blatem. Ciekawym pomysłem jest także kupowanie sprzętów, które mają już wbudowaną opcję doświetlenia, jak np. okap z halogenami.

 

2. Wysokość szafek

Meble niedopasowane do specyfiki pomieszczenia to jeden z częstszych problemów przy aranżacji kuchni. W rezultacie często kończymy z wyposażeniem, które choć jest atrakcyjne wizualnie, to w ogólnie nie pasuje do naszych preferencji czy kuchennych przyzwyczajeń. Jak więc uniknąć tego problemu? Rozwiązanie jest proste – wystarczy, że zamiast na modele ze sklepu, postawimy na meble na wymiar, wykonane na zamówienie w specjalnych pracowniach. Dzięki temu zabiegowi, nie tylko zyskamy kompleksowy wpływ na design oraz organizację wnętrza, ale i gwarancję całkowitego dostosowania wyposażenia do pomieszczenia.

 

3. Problemy kolorystyczne

Kto z nas nie lubi otaczać się pięknymi kolorami? No właśnie! W kuchni odpowiednio dobrana tonacja odgrywa podwójną rolę, bo z jednej strony musi podkreślać charakter aranżacji, a z drugiej być w pełni funkcjonalna. Przykład? Białe ściany, choć na pewno estetyczne, w starciu z intensywnym gotowaniem mogą szybko stracić swój urok, podobnie jak ciemne powierzchnie – które pomimo swoich walorów użytkowych często za bardzo przytłaczają pomieszczenie. Dobrą alternatywą będzie więc wybór płytek ceramicznych w neutralnej tonacji.

Komentowanie wyłączone.