Jak dobrać meble do salonu?

Salon to pokój, w którym spędza się wiele czasu. Przebywasz w nim w ciągu dnia, ale też przyjmujesz gości. Wszystko to sprawia, że miejsce to po prostu musi wyglądać dobrze i pozostać w pełni funkcjonalne. Efekt ten łatwo uzyskać dzięki nowoczesnym meblom. Równie prosto jednak go zepsuć dobierając je w sposób przypadkowy. Poniżej przedstawiamy ciekawe rozwiązania.

Kolorystyka

W kwestii doboru barw mebli można kierować się różnymi kryteriami. Z jednej strony warto pamiętać o tym, że jasne meble powiększają optycznie wnętrze. Z drugiej strony ciemne barwy wyglądają elegancko, a umiejętne zastosowanie kontrastu względem reszty pomieszczenia potrafi naprawdę pozytywnie wpłynąć na ogólny wystój.

Kompromis najlepiej wypracować bądź z projektantem wnętrz. Duże doświadczenie w tym zakresie mają również firmy produkujące meble na wymiar. Zauważ, właśnie specjalizacja w tworzeniu rozwiązań na zamówienie sprawia, że nie musisz się obawiać bycia namawianym na coś, co zalega w magazynie. Skoro nowe regały zostaną dopasowane do pomieszczenia, producentowi siłą rzeczy zależy na znalezieniu rozwiązania optymalnego.

Dopasowanie do powierzchni

Meble na wymiar można idealnie dopasować do wymiarów pomieszczenia, uwzględniając nie tylko jego szerokość i wysokość, ale i np. pochyły sufit. Można więc stworzyć meble całościenne, uwzględnić półki specjalnie na książki, gabloty ze szklanymi drzwiczkami, barek, czy cokolwiek innego, co będzie akurat potrzebne.

Zamawiając meble na wymiar warto również pamiętać o tym, że wskazane jest dopasowanie ich do pozostałych mebli w pokoju. Z drugiej strony można tez od razu zamawiać cały komplet, uwzględniający biurko, półki ścienne, kanapę i stolik. W takim przypadku możliwe jest idealne dopasowanie wszystkich wymiarów do własnych potrzeb, a jednocześnie całość nie zburzy spójności aranżacji.

Komentowanie wyłączone.