Jaka szafa do sypialni?

Zastanawiasz się, jaką szafę wybrać do sypialni? Najlepiej taką, która jednocześnie pomieści wszystkie ubrania i nie będzie psuć wrażenia przestrzeni i spokoju w pomieszczeniu, które siłą rzeczy służy relaksacji.

Zwykła szafa to za mało

Standardowa szafa na ubrania być może pomieści wszystkie ubrania, ale niekoniecznie będzie się to wiązać z komfortem jej użytkowania. Ograniczona przestrzeń oznaczać będzie „upychanie” odzieży. Nawet jeśli uda Ci się przy tym uniknąć je wygniecenia, nadal będzie oznaczało to wyjmowanie wielu rzeczy, aby dotrzeć do czegoś, co jest potrzebne w danej chwili – zwłaszcza jeśli szafa ma służyć całej rodzinie.

Znacznie lepszym pomysłem będzie umieszczenie w sypialni całościennej szafy przygotowanej na wymiar. Rozwiązanie takie jest w pełni estetyczne, a jednocześnie daje znacznie większe możliwości w zakresie przechowywania ubrań i zachowania wśród nich porządku.

Jasne czy ciemne?

Oczywiście szafa do sypialni powinna zostać odpowiednio dopasowana do pomieszczenia.

Ciemne fronty są dopuszczalne jedynie w większych pomieszczeniach, aczkolwiek również w nich warto wziąć pod uwagę, czy akurat sypialnia będzie odpowiednia dla takiego wyboru. Bardziej uniwersalne – również dla małych sypialni – będą barwy jasne. Ciekawym pomysłem jest również umieszczenie na drzwiach szafy luster (można je montować na całej przedniej powierzchni lub tylko na ich części), co pozwoli uzyskać wrażenie większej przestrzeni.

Sposób zamykania szafy do sypialni

W przypadku mebli umieszczanych w sypialni zdecydowanie najlepiej sprawdzają się drzwi przesuwne. Ich użyteczność docenisz zwłaszcza w sypialniach o niewielkich rozmiarach, ale i w tych większych mają one swoje plusy.

Jak głęboka powinna być szafa do sypialni?

Jako bazową głębokość najlepiej wybrać 60 do 70 centymetrów. Płytsze w przypadku przechowywania odzieży mogą być niewygodne.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Nowoczesne szafy do sypialni, zwłaszcza te tworzone na zamówienie, można dodatkowo wyposażyć w elementy podświetlające. Rozwiązanie to jest o tyle wygodne, że pozwala na swobodne korzystanie z szafy bez włączania głównego światła, na przykład, gdy nie chce się budzić drugiej osoby.

Komentowanie wyłączone.