Klasyczna, a może nowoczesna kuchnia? Sprawdź, co wybrać!

Urządzenie kuchni może być świetną zabawą, ale zdarza się też, że przyprawia o niezły zawrót głowy. Nic dziwnego – w końcu musimy połączyć wszystkie funkcjonalności z designem, który w pełni będzie odpowiadał naszym potrzebom. Jesteś fanem klasycznych rozwiązań, a może marzysz o nowoczesnej kuchni? Już teraz sprawdź, na jaki styl się zdecydować!

Dla kogo klasyczna kuchnia?

Uniwersalna, ponadczasowa, po prostu – piękna. Właśnie taka jest kuchnia utrzymana w stylu klasycznym, która czerpie z tradycyjnych materiałów i sprawdzonego wzornictwa. Mówiąc jednak „klasyczny”, rzadko kiedy mamy na myśli coś konkretnego. Dla jednego to meble rustykalne, dla innych jasna kolorystyka, z kolei część grupy będzie upierać się, że klasyczny musi oznaczać drewniany. I jak to wszystko połączyć?

W klasycznej kuchni dominują stonowane barwy i proste, najczęściej drewniane meble. Charakteru nadają dodatki, które mogą wprowadzić do pomieszczenia albo rustykalny wdzięk, albo skandynawski czar, w zależności od potrzeb. Klasyczna kuchnia doskonale sprawdzi się w domach i mieszkaniach, gdzie zależy nam na pewnej uniwersalności oraz wygodzie użytkowania. Jeśli dodatkowo zamiast modeli katalogowych wybierzesz meble na wymiar, to zyskasz gwarancję całkowitej niepowtarzalności – i jakości, jakiej nie spotkasz w zwykłym salonie.

To, że nasza kuchnia będzie zachwycać ponadczasowymi frontami, wcale nie oznacza, że nie może zaskakiwać nowoczesnością… wewnątrz. Dokładnie tak! Wybierając meble na wymiar, wyposaż swoją kuchnię w innowacyjne rozwiązania, jak np. mechaniczne wspomaganie otwierania. Możesz także dodać systemy szafek narożnych czy wewnętrzne windy lub kosze – nie zaburzą zewnętrznego, klasycznego wyglądu, a znacząco ułatwią życie!

Dla kogo nowoczesna kuchnia?

Niekiedy surowa, czasem fantazyjna, ale za to zawsze pełna innowacji. Nowoczesna kuchnia, bo to o niej właśnie mowa, to doskonałe rozwiązanie do większości domów i mieszkań, gdzie ceni się współczesny design. Taka kuchnia sprawdzi się także w trudnej do aranżacji przestrzeni, np. małym lub wąskim pomieszczeniu.

Aby jednak nowoczesna kuchnia w pełni odpowiadała naszym potrzebom, warto postawić na taką, która jest wykonaną na wymiar. Zyskujemy wówczas pewność, że meble będą nie tylko dostosowane wyglądem do naszych potrzeb, ale i preferencji względem układu czy wykorzystania trudnych przestrzeni. Rezultat? Nasza kuchnia stanie się funkcjonalniejsza niż kiedykolwiek!

Komentowanie wyłączone.