Kuchenne innowacje kontra standardowe rozwiązania

Meble na wymiar w kuchni to udogodnienie, z którym nie sposób dyskutować. Aby jednak projekt był jeszcze efektywniejszy, warto zdecydować się na zastosowanie kuchennych innowacji– czyli takich mechanizmów, dzięki którym nasza kuchnia wejdzie na zupełnie nowy poziom komfortu i wygody. Dziś podsuniemy wam kilka pomysłów!

Szafki narożne KONTRA zwykłe szafki

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni to priorytet i w dużej, i niewielkiej kuchni. Tylko co zrobić w przypadku, gdy pomieszczenie jest trudne w aranżacji i standardowe szafki mogą się nie sprawdzić? W tym momencie z pomocą przychodzi nam system szafek narożnych, idealnych w przypadku, gdy nasz główny obszar roboczy znajduje się w narożniku pomiędzy płytą do gotowania a np. zlewozmywakiem.

Szafki narożne z pełnym wysuwem zapewniają nam pełny dostęp do wszystkich niezbędnych sprzętów. Co więcej, możemy także postawić na system wewnętrznej organizacji, dzięki czemu nie będziemy musieli nawet zaglądać do wnętrza szuflad – bo po prostu wszystko będzie pod ręką!

Podział na strefy KONTRA klasyczny układ

O zaletach płynących z podziału kuchni na pięć roboczych sfer wspominaliśmy już w poprzednich artykułach. Warto jednak przypomnieć ten temat, bo to doskonała definicja kuchennych innowacji. W dużym uproszczeniu – podział na strefy polega na rozparcelowaniu kuchni na sektory takie jak:

  • strefa zapasów,

  • strega przechowywania,

  • strefa zmywania,

  • strefa przygotowania,

  • strefa gotowania i pieczenia.

Celem podziału jest zoptymalizowanie pracy w kuchni oraz takie jej urządzenie, aby wszystko znalazło się w zasięgu naszej ręki. Stworzenie stref sprzyja także utrzymaniu porządku, co z pewnością doceni każdy użytkownik kuchni!

Komfortowe otwieranie i zamykanie KONTRA standardowe systemy

O ileż milsze jest użytkowanie kuchni, kiedy nie musimy „siłować” się z szafkami – które lubią się same zamykać czy otwierać w najmniej spodziewanym momencie. Na całe szczęście istnieje jednak proste rozwiązanie. Wystarczy, że w meblach na wymiar zdecydujemy się na elektryczne lub mechaniczne wspomaganie ruchu, dzięki czemu nasze szafki staną otworem już po delikatnym naciśnięciu powierzchni mebla. Warto takie rozwiązanie wziąć pod uwagę nie tylko ze względu na łatwość w obsłudze. Pamiętajmy, że meble kuchenne są bardzo intensywnie użytkowane- stąd im więcej udogodnień wpływających na płynność działania, tym lepiej.

Komentowanie wyłączone.