Kuchenne innowacje. Uczyń swoją kuchnię wyjątkową

Kuchenne innowacje. Uczyń swoją kuchnię wyjątkową

Masz już dość kiepskiej organizacji i nieustannego braku miejsca, które zmieniają gotowanie w istną udrękę? W Meblach Porwoł mamy na to rozwiązanie! Oto kuchenne innowacje, dzięki którym słowo „wygoda” nabierze innego wymiaru, a ty na nowo pokochasz przebywać w swoim królestwie smaków.

Poznaj systemy Aventos

Coraz więcej osób decyduje się na wysoką zabudowę w kuchni. To bardzo praktyczne rozwiązanie – gwarantuje oszczędność miejsca, kusząc przy tym nowoczesnym designem. Wspominając jednak o wiszących szafkach, nie sposób wymienić systemów Aventos. Co dokładnie oznacza ta tajemnicza nazwa? Podnośniki Aventos, przeznaczone do wielu rodzajów frontów szafek, w tym także tych w niestandardowych rozmiarach, zapewniają swobodny dostęp do smakołyków czy przyborów kuchennych mieszczących się wewnątrz mebla.

Możemy wyróżnić wiele modeli podnośników – dzięki czemu każdy znajdzie właściwy dla siebie pomysł:
  • Aventos HF do frontów uchylno-składanych, idealny zarówno w przypadku wysokich, jak i średnich dwuczęściowych frontów szafek. Podnośnik wyposażony jest również w system Blumotion, który zapewnia ciche i delikatnie zamykanie.
  • Aventos HS do uchylno-nachodzącego frontu, dostosowany do jednoczęściowych i dużych frontów szafek. Stosuje się go zazwyczaj w szafkach górnych, nad którymi nie znajdują się już inne elementy wyposażenia.
  • Aventos HL do frontu nad korpusem, umożliwiający bardzo wysokie uniesienie frontu szafki. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w przypadku sprzętów AGD, takich jak np. mikrofalówka – pozwala bowiem „ukryć” ją w szafce, by w razie potrzeby, po odchyleniu frontu, uzyskać do niej całkowity dostęp.
  • Aventos HK do uchylnych frontów, będący wygodnym pomysłem na otwieranie średniej wielkości szafek. Nie wymaga dużej przestrzeni montażowej, więc z powodzeniem możemy go wykorzystać np. do zabudowy nad lodówką.
  • Aventos HK-S do małego frontu uchylnego, dopasowany do niewielkich szafek. Podnośnik sprawia, że fronty otwierają się bez trudu do 107° , zatrzymując się w każdej pozycji, z kolei system Blumotion dba o delikatne zamykanie.
  • Aventos HK-XS – najnowszy podnośnik z rodziny Aventos wyróżnia się smukłą sylwetką oraz możliwością montażu z jednej strony frontu. Dzięki temu, że po zamknięciu zajmuje bardzo mało miejsca, idealnie sprawdzi się w płytkich szafkach łazienkowych.

Kuchenne innowacje w planowaniu

Zapomnij o standardowym układzie mebli, który uniemożliwia maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Pomysł podziału kuchni na poszczególne sfery już od dawna elektryzuje świat projektantów i nic dziwnego – stwarza bowiem zupełnie nowe, aranżacyjne możliwości, i to również w przypadku niewielkich gabarytowo pomieszczeń. Jak to wygląda w praktyce? Kuchnie dzielimy na pięć sektorów, takich jak zapasy, przechowywanie, zmywanie, przygotowywanie oraz gotowanie. Celem takiej zabudowy jest maksymalne ułatwienie codziennego krzątania w kuchni – tak, aby obowiązek organizacji po uczcie zmienił się w przyjemność!

Komentowanie wyłączone.