Mała, praktyczna kuchnia? To możliwe!

Mała kuchnia może być prawdziwym utrapieniem w codziennym użytkowaniu. Jak się jednak okazuje, wystarczy parę trików, aby w pomieszczeniu znalazło się nie tylko miejsce do pracy czy zjedzenia posiłku, ale i przestrzeń do pochowania niezbędnych sprzętów. Jak to zrobić? Już teraz razem z Meble Porwoł sprawdź, jak z małego wnętrza wyczarować praktyczną kuchnię!

 

Postaw na skuteczny plan

Projekt praktycznej kuchni najlepiej rozpocząć od planów. Zastanówmy się, bez czego nie obejdziemy się w pomieszczeniu, a co może z niego zniknąć lub ustąpić miejsca innym sprzętom. Może ten duży okap nie jest aż tak potrzebny, podobnie jak niezgrabny stół? Jeśli mamy wątpliwości, co do tego, jak powinna wyglądać nasza kuchnia, nie zaszkodzi poprosić o pomoc specjalistów z zakresu projektowania. Dzięki temu zyskamy pewność, że pomieszczenie będzie nie tylko zharmonizowane zresztą wystroju mieszkania, ale i w pełni funkcjonalne.

 

Meble na wymiar

Mała kuchnia wymaga specjalnych rozwiązań. Zamiast standardowych mebli warto więc postawić na takie wykonane na wymiar, gdzie zamiast klasycznie otwieranych szafek, fronty będą podnoszone lub przesuwne za pomocą innowacyjnych podnośników i prowadnic. Określenie „praktyczne” można także przenieść do środka poszczególnych segmentów. Systemy wewnętrznej organizacji pomogą zapanować nam nad kuchennym chaosem i sprawią, że już zawsze będziemy wiedzieć, co gdzie odłożyliśmy. Podobnie innowacyjnie zaprojektowane szafki – ta narożna to np. świetne rozwiązanie w przypadku, gdy nasza strefa robocza znajduje się pomiędzy płytą do gotowania, a zlewozmywakiem. Nie zaszkodzi także wewnątrz szafki schować… blat, który będzie można wysunąć w zależności od potrzeb domowników.

 

Praktyczna kuchnia to oryginalna kuchnia

Wysoka, ale przyciągająca wzrok wysoka zabudowa, przebicie ściany pomiędzy kuchnią a salonem – czasem w małej kuchni warto postawić na odważny krok. Jeśli zastanawiasz się właśnie nad takim oryginalnym rozwiązaniem, zapraszamy na konsultacje do pracowni Mebli Porwoł!

Komentowanie wyłączone.