Meble na wymiar – powody, dla których warto

Sądzisz, że meble na wymiar to niepotrzebna ekstrawagancja? Pozwól, że przedstawimy Ci kilka argumentów, które przekonają Cię co do tego, że naprawdę warto je zamówić.

Dopasowane do przestrzeni

Głównym atutem mebli na wymiar jest ich dopasowanie do dostępnej powierzchni. Nie musisz się przejmować zmarnowanymi centymetrami, czy meblami wystającymi poza wysunięty fragment ściany. Idealnie dopasowujesz je do wysokości pomieszczenia, również w sytuacjach, w których część sufitu jest skośna (na przykład w mieszkaniach urządzonych na poddaszu).

Na dodatek możesz też dopasować głębokość takich mebli na wymiar, a w przypadku niektórych pomieszczeń kilka centymetrów różnicy względem wielu pozycji katalogowych potrafi czynić całkiem sporą różnicę.

Sprawa jest szczególnie istotna w przypadku miejscowości oddalonych od miast wojewódzkich, gdzie z reguły salony bazujące na katalogowych wymiarach oferują znacznie mniejszy wybór. Tym samym w miejscach takich, jak Wodzisław Śląski, warto szukać wykonawców przygotowujących meble na wymiar nie tylko w samym centrum, ale także w miastach ościennych takich jak Rydułtowy.

Dopasowanie do aranżacji wnętrz

Zamawiając meble na wymiar łatwiej dopasować je do aktualnej aranżacji wnętrz, tym samym dbając o to, by wcześniej przygotowany projekt nie stracił na jakości przez umieszczenie w pokoju „pierwszych lepszych” szaf i regałów.

Podobnie jak w przykładzie powyżej, w mniejszych miejscowościach może pojawić się problem z odpowiednim dopasowaniem gotowych propozycji. Jeżeli jednak zamiast tego wybierzesz meble na wymiar, zaprojektowane z uwzględnieniem sugestii Twoich lub projektanta wnętrz, końcowy efekt może być znakomity.

W przypadku Wodzisławia Śląskiego lub jego bezpośrednich okolic zachęcamy do korzystania z mebli dostarczanych przez firmę Porwoł znajdującej się w Rydułtowach, specjalizującej się właśnie w tego rodzaju realizacjach.

Indywidualizm

Kolejną zaletą, jaką dają meble na wymiar, jest możliwość stworzenia bardzo unikalnej aranżacji. Wspomniany Porwoł proponuje w tym zakresie własne, indywidualne projekty, dzięki którym mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego mogą liczyć na zamówienie bardzo wyjątkowych mebli nie będąc tym samym ograniczonym jedynie do salonów mebli znajdujących się w ścisłym jego centrum. Droga do salonu Porwoł w Rydułtowach to mniej niż 10 km, a jednak może tak wiele zmienić!

Jakość

Na koniec wspomnijmy o jeszcze jednej sprawie. Zamawiając meble na wymiar możesz swobodnie wybierać pomiędzy różnymi materiałami, a jednocześnie liczyć na bardzo solidne wykonanie, dzięki któremu gotowy zestaw mebli posłuży znacznie dłużej.

Komentowanie wyłączone.