Nowy rok w praktycznej kuchni? Poznaj top 3 trendy wnętrzarskie 2019

Kuchnia to miejsce, które wymaga odpowiedniego rozplanowania i projektu. Dziś przyjrzymy się bliżej trzem głównym trendom wnętrzarskim na 2019 rok i sprawdzimy, co warto zastosować w swoim otoczeniu. Nowy rok, nowa praktyczna kuchnia? Sprawdźmy to!

 

Kolory w nowym sezonie

Jeszcze nie tak dawno projektanci zachęcali do uniwersalnych szarości czy bieli. W nadchodzącym 2019 roku praktyczna kuchnia nie będzie już oznaczać jednostajnej tonacji – wrócimy do barw ziemi i postawimy na zieleń, najlepiej w jej ciemnej, głębokiej odsłonie. Pojawią się także pastele, a dla przeciwwagi – czerń oraz nasycony grafit. Warto pamiętać, że takie ciemne kolory świetnie komponują się np. ze złotymi dodatkami, o których opowiemy w dalszej części tekstu.

 

Meble w praktycznej kuchni

W kwestii mebli nadal będzie królować minimalizm i maksymalna funkcjonalność. Zamiast skomplikowanej zabudowy, tylko kilka szafek – za to bardzo dobrze przemyślanych i wykorzystujących każdą dostępną przestrzeń. Naszym typem w dalszym ciągu pozostają szuflady narożne, które z jednej strony są bardzo wygodne w użytkowaniu, z drugiej – pozwalają na wykorzystanie potencjału pomieszczenia. W 2019 roku odejdziemy także od nowoczesnej zabudowy na wysoki połysk. Zamiast tego królować będą materiały o satynowo- matowym wykończeniu, solidne kamienie, w tym marmury, oraz drewno. Nie bez znaczenia pozostaje także forma. Projektanci przewidują, że dominować będą proste kształty, podkreślające szlachetność użytych materiałów.

Metale szlachetne a praktyczna kuchnia

Miedź, złote dodatki, połysk srebra – w nadchodzącym sezonie w cenie będzie wszystko, co wprowadza do stonowanego wnętrza trochę błysku. Takie metalowe akcenty doskonale wpasują się do każdej kuchni i nadadzą jej nowoczesnego charakteru. Błysk warto przemycić zwłaszcza w niepozornej zazwyczaj armaturze, na którą rzadko kiedy zwracamy dużą uwagę. Inwestując bowiem w miedzianą lub srebrną baterię, w rzeczywistości zyskujemy wyjątkową ozdobę – czemu więc rezygnować z tej opcji?

Komentowanie wyłączone.