Praktyczna kuchnia. Jak ją zaprojektować?

Praktyczna kuchnia. Jak ją zaprojektować?

Mała, ale niezwykle funkcjonalna kuchnia? Choć brzmi to jak coś niemożliwego do zrealizowania, w rzeczywistości wystarczy tylko odpowiedni projekt i nagle miejsce robi się… samo. W końcu to często właśnie małe rzeczy decydują o naszej wygodzie i komforcie. Już teraz poznaj triki, które uczynią z Twojej kuchni praktyczną pracownię smaku!

1. Odpowiednie meble

Najlepszym przyjacielem niewielkiej gabarytowo kuchni jest zawsze idealnie dobrane wyposażenie. Często ten etap przysparza nam jednak także najwięcej problemów – głównie ze względu na fakt, że sklepy sieciowe proponują dość niewymiarowe rozwiązania. Tę przeszkodę można jednak z sukcesem obejść. Jak dokładnie to zrobić? Zamiast głowić się nad gotowym, ale niedopasowanym segmentem ze sklepu, warto postawić na oryginalny pomysł skrojony pod nasze indywidualne potrzeby. W Pracowni Meble Porwoł zaprojektujemy Twoje meble marzeń, uwzględniając specyfikę pomieszczenia oraz wszystkie „pułapki” czyhające wewnątrz, takie jak wnęki, skosy czy naprawdę niewielkie gabaryty. Efekt to spójna z Twoją wizją praktyczna kuchnia, którą w dowolnym momencie możesz przemienić np. w jadalnię.

2. Systemy organizacji AMBIA -LINE i ORGA-LINE

Jak to się dzieje, że im mniejsza powierzchnia, tym większy kłopot z utrzymaniem porządku? Choć w Meblach Porwoł nie rozwiązaliśmy jeszcze całkowicie tej zagadki, to poznaliśmy pewne pomocne przy zapanowaniu nad kuchennym chaosem rozwiązania. Kluczem do sukcesu są w tym przypadku systemy organizacji takie jak AMBIA – LINE oraz ORGA – LINE, dzięki którym poskromimy wszelki nieporządek wewnątrz szuflad. Co istotne, segmenty te występują w wielu wariantach kolorystycznych i materiałowych – przez co dopasujemy je do każdej, praktycznej kuchni.

3. Wygodne mechanizmy TIP-ON BLUMOTION

Niewielka, ale praktyczna kuchnia to również wygoda użytkowania mebli. Jedną z propozycji, która zrewolucjonizuje Twoje myślenie o funkcjonalności, jest niewątpliwe system taki jak TIP-ON BLUMOTION. Co dokładnie daje ten duet? Sama funkcja TIP – ON polega na otwieraniu przez lekkie pchnięcie lub dociśnięcie frontu, z kolei BLUMOTION oznacza ciche i bezpieczne hamowanie zamykanej szafki. Mechanizm TIP-ON BLUMOTION bierze z obu systemów to, co najlepsze – energiczne otwieranie uruchamia opcję TIP-ON, a BLUMOTION umożliwia delikatne zamknięcie. To doskonałe rozwiązanie szczególnie dla tych mieszkań, gdzie królują mali i ciekawscy wszystkiego dziecięcy kucharze.

Komentowanie wyłączone.