Stół w nowoczesnej kuchni

To przy nim jadamy wspólne posiłki, rozprawiamy o problemach wielkiej i małej wagi oraz przyrządzamy dania. Stół to element tradycji w nowoczesnej kuchni – bez którego trudno sobie ją zresztą wyobrazić. Dziś przyjrzymy się dwóm modelom, które w ostatnim czasie budzą największe emocje. Poznaj je razem z nami!

 

Stół jak z dawnych lat

O tym, że trendy lubią powracać, wiemy wszyscy. Mimo to chyba nikt nie spodziewał się, że wzornictwo czerpiące z lat 60 i 70 aż tak zainspiruje projektantów – obecnie bowiem w większości salonów znajdziemy meble nawiązujące do tego czasu. Szafy, meblościanki, sofy to elementy „obowiązkowe” , jednak na liście inspiracji tamtym okresem znalazły się również stoły.

Co dokładnie oznacza stół utrzymany w tym stylu? Uwagę zwraca tu przede wszystkim forma – lekka i o miękkich liniach, którą dopełniają smukłe, ale stabilne nogi. To właśnie ten element konstrukcyjny sprawia, że nawet duży, rozkładany stół dla całej rodziny zdaje się być bardziej designerskim meblem niż jedynie zwykłą powierzchnią do spożywania posiłków. Nas najbardziej urzekły modele na wysoki połysk. Stylowo, z pomysłem, ale jednocześnie funkcjonalnie, słowem – idealnie dla nowoczesnej kuchni.

 

Drewno w nowoczesnej kuchni

Zapewne nie raz słyszałeś, że dobry stół musi być porządny. Do takiej stylistyki nawiązuje firma Carpatic, której wyroby z litego drewna łączą w sobie praktyczność z wyjątkowym, minimalistycznym designem.

Masywny blat plus metalowy stelaż – oto przepis Carpatic na stół do nowoczesnej kuchni. Firma oferuje 12 różnych modeli, do których możemy dopasować kolor i rodzaj wykończenia blatu ( szczotkowany lub gładki) oraz nóg. To właśnie dzięki tak szerokiemu przekrojowi możliwości jesteśmy w stanie stworzyć stół harmonizujący się z naszym wnętrzem – zarówno tym klasycznym, jak i nowoczesnym.

To, co szczególnie zachwyca w projektach Carpatic, to blaty. Każda z tych powierzchni bardziej niż roboczą powierzchnię przypomina bowiem ozdobę, która ociepla swoim kolorem kuchnię. Blaty firmy są zabezpieczone poprzez ekologiczne oleje oraz woski.

Komentowanie wyłączone.