Top kolory w nowoczesnej kuchni. Na co się zdecydować?

W czym tkwi sukces dobrze zaaranżowanej, nowoczesnej kuchni? Zdecydowanie największą rolę odgrywają meble, które pozwalają zagospodarować i uporządkować przestrzeń, ważne są też sprzęty AGD. No i kolory – kropka nad i w wystroju każdego wnętrza. Jakie tonacje zdominują nasze kuchnie w 2019 roku? Sprawdź to razem z Pracownią Meble Porwoł.

 

1. Zieleń zatopiona w szarościach

Nieoczywisty, oryginalny i niezwykle praktyczny. Połączenie szarego i zieleni to mieszanka, która od jakiegoś czasu systematycznie wypiera wszechobecną szarość i trudno się temu dziwić – to kolor doskonale wpisujący się w każde wnętrze. Widać to zwłaszcza w nowoczesnej kuchni. Oryginalny szaro-zielony coraz częściej wybierany jest bowiem do frontów szafek, co w połączeniu z mocniejszymi akcentami jak np. czarne lub stalowe uchwyty, stanowi ponadczasowe połączenie.

Skoro szara zieleń rozgościła się na meblach, to co powinno się pojawić na ścianach? W duecie ze zgaszonymi zieleniami sprawdzą się kolory takie jak szary, biały czy odcienie cementu. Nie musisz obawiać się, że całość będzie ciężka lub przytłaczająca – szara zieleń jest dość elektryzująca, a w połączeniu z jasnymi dodatkami zyskuje zupełnie nowe oblicze.

 

2. Morska, nowoczesna kuchnia

Delikatny wiatr, zapach morza i dotyk piasku pod stopami… Brzmi niesamowicie, prawda? Ten egzotyczny krajobraz można przenieść także do kuchni, i to w wyjątkowym, nowatorskim wydaniu. Wystarczy, że zdecydujemy się na fronty szafek w odcieniach głębokiego turkusu i połączymy je ze złotymi wykończeniami. To uniwersalne rozwiązanie dla każdego metrażu – nawet takiego, gdzie w reszcie pomieszczeń dominują bardziej stonowane barwy.

 

3. Granatowy zawrót głowy

Pozostajemy w palecie nasyconych i elektryzujących barw. Granat to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą w swojej nowoczesnej kuchni mocnego – a jednocześnie nienachalnego – akcentu.

Granatowe fronty szafek mogą być matowe lub z połyskiem, i w każdej z tych wersji będą doskonale się prezentować. Z jakimi innymi kolorami je jeszcze łączyć? Klasyczny granat najlepiej wypada w duecie z bielą, choć równie dobrze pasują do niego ciemne kolory oraz pastelowe tonacje. Sprawdzi się tu także niezwykle stylowa, zgaszona żółć.

Komentowanie wyłączone.