Zależy Ci na kuchennych innowacjach? Tych błędów nie popełniaj!

Czy istnieje kuchnia idealna? Jak się okazuje, tak – wystarczy jedynie, że dopasujemy wszystkie meble oraz rozwiązania nie tylko do naszych potrzeb, ale i specyfiki pomieszczenia. Choć ten przepis brzmi bardzo prosto w teorii, to w praktyce stworzenie takiego projektu może przysporzyć wielu problemów. Dziś podpowiemy wam, jakich błędów w aranżacji unikać, aby cieszyć się kuchennymi innowacjami. Zaczynamy!

 

Zbyt mało miejsca na przechowywanie

Często w projekcie różnych pomieszczeń tak bardzo skupiamy się na efekcie wizualnym, że zapominamy o walorach użytkowych. Doskonałym przykładem jest tu właśnie kuchnia. Zbyt mała ilość miejsca na przechowywanie to bowiem zmora zarówno większych, jak i mniejszych kuchni, podobnie jak nieprzemyślany system organizacji. Jak zatem uniknąć tego problemu? Przede wszystkim zamiast katalogowych rozwiązań wybierajmy meble na wymiar, których wnętrze można dostosować do naszych indywidualnych potrzeb. Ważny jest także sam system organizacji. Urządzajmy kuchnie w taki sposób, aby na górze znalazło się miejsce dla sprzętów rzadziej używanych, z kolei w zasięgu ręki powinny leżeć te naczynia czy produkty, po które sięgamy najczęściej. Zadbajmy także o strefę roboczą w postaci odpowiednio dobranych blatów.

 

Niewłaściwe oświetlenie a kuchenne innowacje

Jedno główne światło na całe pomieszczenie? Nie tym razem! Wystrój kuchni to także odpowiednio dobrane oświetlenie, które nie tylko podkreśli wszystkie walory pomieszczenia, ale i sprawi, że aż będziemy chcieli w nim gotować. Lampki zamontowane w okapie, umocowane tuż nad blatem lub w samych szufladach – tu możliwości aranżacyjnych mamy naprawdę wiele.

 

Oszczędność? Nie zawsze!

Czasem zamiast na sprawdzonych producentów stawiamy na tańsze zamienniki – i to zarówno w przypadku mebli, jak i sprzętów kuchennych. To błąd! Takie pomysły często zamiast planowanych oszczędności przynoszą dodatkowe wydatki, bo sprzęty trzeba wymieniać na nowsze modele lub naprawiać. Prawdziwe kuchenne innowacje kryją się więc w wyborze takich rozwiązań, które zachwycą i funkcjonalnością, i uniwersalnością.

Komentowanie wyłączone.